Czas na przeprowadzkę

Szukasz mieszkania, które będzie komfortowe, bezpieczne i idealnie dopasowane do Twoich potrzeb? Śląskie Kamienice to marka, która od blisko 10 lat proponuje konkurencyjne oferty sprzedaży przestrzeni w zabytkowych kamienicach. Niegdyś piękne, dzisiaj często zapomniane budynki są modernizowane, aby w kolejnym etapie stać się przystanią dla osób, które planują zamieszkać w centrum miasta. Aktualnie w sprzedaży znajdują się metraże od 30 do nawet 190 m2 w sporych inwestycjach, położonych m.in. w Katowicach i Chorzowie. Istotne jest to, że klient nie płaci prowizji za zakup – co więcej – może liczyć na atrakcyjne benefity.

Szukaj mieszkania przy Kozielskiej

Potencjał ulicy Kozielskiej w Katowicach został dostrzeżony całkiem niedawno, mimo jej doskonałego położenia na mapie miasta. Śródmieście, pobliskie: Dworzec PKP, Galeria Katowicka, instytucje usługowe, oświatowe oraz 3 minuty samochodem w kierunku ścisłego centrum motywują inwestorów do snucia planów na powstanie nowych osiedli, które miałyby zachęcić potencjalnych klientów do zamieszkania w okolicy pobliskich kamienic. Właśnie co z tutejszymi zabytkowymi budynkami? Część z nich posiada już nowe elewacje, co znacznie poprawia wizerunek pierzei. Są też takie, które czekają na swoje drugie życie. Jedną z takich nieruchomości w 2021 roku zakupiła spółka Śląskie Kamienice. Sprzedaż mieszkań w budynku trwa, a pod koniec zeszłego roku rozpoczął się remont elewacji. Klient ma do dyspozycji mieszkania o różnych metrażach, również takie dwupoziomowe, które specjalnie na potrzeby projektu zostaną wkrótce udostępnione.

Zalety mieszkania w kamienicy? Jest ich bardzo dużo. Niepowtarzalne wnętrza z dużymi oknami, możliwość ciekawej aranżacji przestrzeni, wysokie sufity, kameralność – to tylko klika z nich. Budynki przy ulicy Kozielskiej to zespół szeregowych kamienic wzniesionych w latach sześćdziesiątych XX wieku. Dawniej mieściły się tutaj m.in. spory zakład produkcji wafli, mleczarnia oraz prywatna pracownia szewca. Ząb czasu odcisnął swoje piętno głównie na elewacji, która krótko mówiąc odstraszała. Teraz ma się to zmienić. Jednolita fasada będzie się wyróżniać, a pozostałe prace mają zmienić oblicze całego budynku. Co jeszcze jest zaplanowane? Przede wszystkim wymiana ogrzewania na bardziej wydajne, remont części wspólnych m.in. klatek schodowych wraz z ujednoliceniem okien i drzwi, nowa instalacja elektryczna oraz RTV/SAT/Internet, przyłącza instalacji wodno-kanalizacyjnej. Na podwórku pojawią się miejsca postojowe dla mieszkańców. Właściciel sprawdza także możliwości postawienia kilku garaży. Każdy znajdzie tu dla siebie miejsce, zarówno kawaler jak i duża rodzina.

Chorzów jest świetny

W Chorzowie zakup mieszkania o podobnym standardzie jak Katowicach jest zdecydowanie mniejszym wydatkiem. Nie brakuje tutaj zarówno ciekawych inwestycji jak i terenów zielonych. Park rozrywki „Legendia”, Park Śląski, Stadion Śląski, liczne punkty usługowe oraz te związane z kulturą przyciągają deweloperów, a za ich realizacjami – klientów. Oprócz nowoczesnych osiedli, w Chorzowie napotkamy zabudowę historyczną z duszą. Mieszkania w takich przestrzeniach to propozycja dla tych, którzy męczą się w ciasnych PRL-owskich kawalerkach, których koszt najmu miesięcznego zupełnie nie kalkuluje się w porównaniu z zakupem mieszkania na własność. W rodzinach pojawiają się nowi członkowie. Na Górnym Śląsku zauważa się duży procent rodzin wielopokoleniowych, które zajmują jedną, niewielką przestrzeń bez szansy na odrobinę prywatności, intymności czy zachowania jakiegokolwiek miru domowego. Mieszkanie „razem, ale osobno” z pewnością sprawdzi się w większych przestrzeniach. Takie oferują Śląskie Kamienice w zabytkowej, XIX – wiecznej kamienicy. Oczywiście jest to oferta skierowana także dla osób, które potrzebują większej powierzchni na użytek własny lub do prowadzenia firmy.

Dawniej mieścił się tutaj luksusowy hotel „Pod Zielonym Dębem”, obecnie można tu zainwestować w lokal o dużej powierzchni użytkowej, ale nie tylko. Mowa o nieruchomości znajdującej się w Chorzowie przy ulicy Armii Krajowej. 40 – metrowe, dwupokojowe mieszkania to świetna propozycja dla osób, singli lub małych rodzin, którym zleży na umiarkowanym metrażu i dobrej cenie. Na szczególną uwagę zasługują jednak apartamenty przekraczające 140 i 190 m2. Zaletą inwestycji jest to, że budynek znajduje się niedaleko centrum Chorzowa, z możliwością błyskawicznego przemieszczania się komunikacją miejską oraz prywatnym samochodem do najważniejszych punktów w regionie. Przestrzenie wielopokoleniowe oferowane przez właściciela staja się ogromną szansą na wspólne zamieszkanie na przykład dwóch rodzin, przy jednoczesnym oddzieleniu mieszkań. Ma to ogromny wpływ na komfort życia bez utraty poczucia bliskości. Takie mieszkanie jest zdecydowanie tańsze od domu, w którym trzeba martwić się o wiele rzeczy takich jak: ogrzewanie, odległość od centrum, przydomowe prace w ogrodzie.

Wielkimi zaletami inwestycji są: poddasze ze strychami doświetlonymi oknami dachowymi, wysokie sufity, drewniane stropy, duże okna z widokiem na metropolię, zabytkowe zdobienia na ścianach, dwie klatki schodowe oraz przylegające miejsca postojowe. Kamienica podobnie jak ta przy ulicy Kozielskiej w Katowicach zostanie zmodernizowana. Wyremontowane zostaną klatki schodowe łącznie z wymianą tynków ścian i sufitów oraz malowaniem. Ponadto, zostanie poprawiony stan schodów oraz pojawią się nowe okna. Przyszli mieszkańcy mogą liczyć także na konserwację dachu, ujednolicone drzwi do mieszkań oraz uruchomienie nowoczesnych instalacji – elektrycznej wodno-kanalizacyjnej oraz centralnego ogrzewania. Pojawi się także telewizja satelitarna i Internet. Ekologiczna kotłownia gazowa to standard. W ofercie przewidziana jest także możliwość zakupu komórki lokatorskiej. Mieszkania są sprzedawane w stanie do remontu, co daje ogromne możliwości aranżacyjne – można wykończyć mieszkanie według uznania.

Oferta Śląskich Kamienic to propozycja od właściciela – bez pośredników. Dbałość o jakość inwestycji oraz interesy lokatorów i lokalnej społeczności to priorytet dla spółki. Do każdej inwestycji podchodzimy indywidualnie, na każdą mamy pomysł i angażujemy się w 100 procentach. Mamy wykwalifikowaną kadrę specjalistów, którzy są z naszymi klientami od momentu prezentacji mieszkania do chwili oddania kluczy. Czerpiemy wielką satysfakcję z faktu, iż ogromna ilość mieszkań w kamienicach znajduje swoich właścicieli. Wpływamy również na poprawę wizerunku miasta, a to dla nas równie ważne. Sami pochodzimy ze Śląska i chcielibyśmy żyć w komfortowych warunkach – mówi Prezes Spółki Śląskie Kamienice – Ofka Piechniczek.

 Podpisując umowę na zakup mieszkania w zabytkowej, wyremontowanej nieruchomości przyszły lokator oprócz poczucia odnalezienia swojego miejsca zyskuje dodatkowe korzyści od partnerów współpracujących z firmą. Pakiet benefitów zawiera: bilety na seanse filmowe w Kinie Helios, voucher do kultowej restauracji Śląska Prohibicja, voucher do pensjonatów Fulinowo nad morzem, zniżki na profesjonalne doradztwo i projekt wnętrza nowo zakupionego mieszkania od pracowni projektowej Miszczyk Interior Design, zniżkę na produkty firmy Cortina Salon Płytek w Katowicach oraz rabat na oświetlenie od firmy MGM Concept Design Lighting Solutions.

Compare Listings

Tytuł Cena Status Typ Powierzchnia Cel Sypialnie Łazienki