518 700,00 

Mieszkanie 182m2 – 7 pokojowe, w centrum Chorzowa

Przedstawiamy Państwu lokal/poddasze o powierzchni 182m2 zlokalizowane w centrum Chorzowa.

 

Mieszkanie znajduje się na poddaszu i składa się z:

– 7 niezależnych pokoi

– dwóch łazienek (w tym jedna z oknem)

– kuchni w korytarzu

– przedpokoju

 

Jest to doskonała inwestycja dla rodziny z dziećmi oraz inwestora, chcącego przeznaczyć lokale pod wynajem dla pracowników. W każdym pokoju może zmieścić się od około 3 do 4 łóżek. Ogrzewanie gazowe, czynsz do wspólnoty na poziomie 3,80 zł/m2. Zapraszam na prezentację od poniedziałku do piątku między 8.30 – 16.00.

 

Podstawowe informacje:

Lokalizacja: Dąbrowskiego 48, Chorzów

Powierzchnia: 182m2

Piętro: poddasze

Stan wykończenia: do odświeżenia

Rynek: wtórny

Ogrzewanie: możliwość podpięcia gazowego

Cena: 518 700zł (2850zł/m2)

 

    • Lokalizacja: 

W pobliżu:

Dworzec PKP – 79m

Stadion Ruchu Chorzów – 350m

Miejski Dom Kultury Batory – 550m

Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu – 750m

Górnośląska Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości – 600m

Poczta Polska – 850m

Wyższa Szkoła Bankowa – 1,1km

Park Róż – 1,4km

Park Śląski – 2,9km

Rynek -2,7km

Muzeum Powstań Śląskich – 1,7km

Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko – 4,3km

Śląski Ogród Zoologiczny – 4,1km

Ponadto: wylot na Drogową Trasę Średnicową, 10 min jazdy samochodem z centrum Katowic, bliskie sąsiedztwo galerii, sklepów, placówek handlowo – usługowych, placówek medycznych, szkół oraz uczelni wyższych.

 

    • Dlaczego warto?

Niedosyt w zakresie bazy usługowej i hotelowej rodzi potrzebę nowych inwestycji. Chorzów to miasto o świetnej lokalizacji w centrum Aglomeracji Górnośląskiej – znajduje się blisko Katowic i dróg krajowych, a ze względu na Stadion Śląski, do Chorzowa rocznie przybywa tysiące osób. Faktem jest, że rewitalizacja ciekawych architektonicznie obiektów ma ogromny wpływ na jakość dzielnicy. Do takich obiektów z pewnością zalicza się podpiwniczona, pięciokondygnacyjna nieruchomość o łącznej powierzchni ok. 1980 m2 zbudowana w latach 1897-1898 wg projektu polskiego architekta Franciszka Wieczorka dla potentata górniczego i właściciela Górnych Hajduk – Józefa Kowatza. 

 

Nieruchomość wyróżnia się na tle innych budynków w okolicy charakterystycznym wykuszem w formie wieży zakończonej dachem stożkowatym. Budynek odznacza się niezwykle wysokimi walorami estetycznymi i widać w jego konstrukcji upodobanie do stylu Art. Nouveau – fronty z bogatymi ornamentami, geometrie, roślinne dekoracje klatek schodowych. Kamienicę charakteryzuje także czerwona cegła, która w przeciwieństwie do tynku lepiej znosi zanieczyszczenie powietrza i wolniej ulega zniszczeniu, dodatkowo ceglana elewacja jest łatwiejsza w konserwacji i wygląda estetyczniej – współcześnie stanowi to urok dawnych czynszówek śląskich.

Prestiż posiadania mieszkania/pakietu mieszkań na własność w historycznie interesującej nieruchomości (wcześniej dzierżawili ją wysoko postawieni urzędnicy oraz zamożni kupcy użytkujący lokale handlowe) świetna lokalizacja – komunikacja międzymiastowa, sąsiedztwo z Katowicami, wiele atrakcji w niedalekiej odległości oraz spore możliwości zagospodarowania przestrzeni sprawiają, że parcela ma duży potencjał na apartamenty hotelowe, condohotele czy tańsze hostele. Przestrzenie można zagospodarować jako lokale użytkowe na wynajem długoterminowy lub mieszkania a kondygnację parterową wynająć lokalom usługowym.

Po II wojnie światowej odnowiono front budynku z zachowaniem oryginalnych dekoracji, zadbano o podłogi (drewniane w lokalach) poddasze i piwnice, prace objęły także dach oraz klatki schodowe (wyłożenie stopni). Wymienione zostały: instalacje elektryczne możliwa jest sieć grzewcza. Obecnie prowadzone są prace remontowe w zakresie wyodrębniania lokali. Na chwilę obecną w kamienicy istnieje siedemnaści lokali mieszkaniowych oraz pięć użytkowych, droga do nich prowadzi przez dwa odrębne wejścia z własnymi klatkami schodowymi. Przestrzeń pomiędzy tymi dwiema częściami kamienicy stanowi otwarte, nieogrodzone podwórze (również do zagospodarowania według uznania przyszłego inwestora), w obrębie, którego znajduje się̨ nieutwardzony plac. Warto wspomnieć, że posesja mieści się na działce o powierzchni 1318 m2 i posiada własny parking. Dużą zaletą inwestycji są: poddasze ze strychami doświetlonymi oknami dachowymi, wysokie sufity, drewniane stropy, duże okna z widokiem na metropolię (na kondygnacjach od parteru do 3 piętra). W kamienicy, znajduje się jedno mieszkanie pokazowe, które może stać się inspiracją do zagospodarowania pozostałych przestrzeni.

 

Oferujemy na sprzedaż bardzo duże rozkładowe mieszkanie w kamienicy.

 

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zadzwoń:

 

Specjalista ds. sprzedaży:

Marta Dębowska

tel: 533 344 721

mail: marta.debowska@slaskiekamienice.pl

 

Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Gwarantujemy profesjonalne doradztwo i wsparcie na każdym etapie rozmów.

Szczegóły

Cena : 518 700,00 
Powierzchnia : 182 m2
Status : Dostępna
Adres : Dąbrowskiego 48
Miasto : Chorzów
Typ nieruchomości : Mieszkanie
Rodzaj oferty : Na sprzedaż
Kraj : Polska
Numer oferty : 1366

Internal Structure

Pokoje : 7
Łazienki : 2
Piętro : 4
Winda : Nie
Parking : Nie
Piwnica : Nie

Znajdź(adres)

Marta

Interesuje Cię ta oferta? Wyślij wiadomość.


Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych przesyłanych drogą elektroniczną na podany powyżej adres email. Więcej szczegółów w zakładce Polityka prywatności.

Compare Listings

Tytuł Cena Status Typ Powierzchnia Cel Sypialnie Łazienki