1 700 000,00 

Przepiękna kamienica 508m2 z basen i ogrodem, Janów Katowice

Przedstawiamy Państwu przepiękną odnowioną kamienicę o łącznej powierzchni 508m2.

W kamienicy znajduje się 8 apartamentów – 2 wyremontowane w wysokim standardzie i 6 do remontu/odświeżenia.
Dużym atutem kamienicy jest prywatny ogród z basenem, dodatkowym ogrodem zimowym oraz prywatnym parkingiem za bramą.

Podstawowe informacje:

  • Lokalizacja: Grodowa 25, Katowice, Janów
  • Powierzchnia: 508,62 m2
  • Piętro: cały budynek
  • Stan wykończenia: wyremontowany/do odświeżenia
  • Rynek: wtórny
  • Ogrzewanie: gazowe
  • Cena: 1 700 000 zł

 

W pobliżu:

– zabytkowe osiedle Nikiszowiec – 1,2km

– parafia św. Anny – 1,1km

– Apartamenty Hornigold „W Drodze Do Domu” – 1,4km

– Restauracja Śląska Prohibicja – 1,4km

– Muzeum: Dział Etnologii Miasta – 1km

– Szyb Wilson – 1,3km

– Dworzec PKP – 8,5km

– Rynek w Katowicach – 7,2km

– Dolina Trzech Stawów – 5,9km

– Muzeum Śląskie 6,1km

– Legendia Śląskie Wesołe Miasteczko – 9,4km

– Spodek – 7,4km

– Międzynarodowe Centrum Kongresowe – 6,7km

– Galeria Katowicka – 8,6km

– Szpital Specjalistyczny Centrum Medycznego Mavit – 2km

Ponadto: sklepy, placówki medyczne, restauracje, bary, parki, skwery, zakłady pracy

 

Charakterystyka Lokalizacji:

Mieszkanie na obrzeżach miasta ma bardzo dużo plusów. Cicha okolica z dala od miejskiego zgiełku, bliższe relacje z sąsiadami/mieszkańcami, dużo zieleni i sprawna komunikacja z centrum to idealne argumenty, aby zamieszkać np. w katowickim Janowie.

Janów, zwany kiedyś Janowem Śląskim to dzielnica Katowic swoją nazwę zawdzięczająca Janowi Krzysztofowi Mieroszewskiemu, dawnemu właścicielowi tych właśnie ziem. Lata 1694 – 1755, gdy władał Mieroszewski, były okresem dużego rozkwitu. Powstał folwark na prawym brzegu Boliny, który nazywany najpierw Janowcem dał początek osadzie – protoplastce dzisiejszej dzielnicy. Dziś głównym zakładem pracy jest tu KWK Wieczorek a terenem rekreacyjnym chętnie odwiedzanym przez mieszkańców Bolina. Nieopodal znajduje się słynne zabytkowe osiedle mieszkaniowe Nikiszowiec, kiedyś ściśle związane z górnictwem, teraz jest dumnym pomnikiem historii.

Przenieśmy się do 1900 roku kiedy to Józef Jehs wybudował niewielką kamienicę przy peryferyjnej uliczce w Janowie. W tych odległych czasach w budynku zamieszkiwało 6 rodzin, prawdopodobnie zatrudnionych w okolicznych hutach i kopalniach a za bramą wejściową rozprzestrzeniały się grunty rolne.

Powracając do naszych czasów i stojąc przed budynkiem widzimy ślad historii. Parter oddzielony gzymsem, elewację z nieotynkowanej cegły, okna śląskie zakończone łukowato od góry.

 

Dlaczego warto?
W ofercie Śląskich Kamienic znajduje się klimatyczny, dwupiętrowy, tradycyjny śląski familok z cegły położony przy peryferyjnej uliczce w Janowie na działce o powierzchni 912 m2. Powierzchnia całego budynku to ponad 500 m2 – użytkowa – ponad 368 m2. Stojąc w linii pierzei styka się ścianą szczytową z bliźniaczo podobną. Fasada 4-osiowa, w lewej skrajnej znajduje się brama wjazdowa na duże, długie podwórze, niegdyś rolniczy zagon. Parter oddzielony gzymsem, elewacje z nieotynkowanej cegły. Okna wymienione tzw. śląskie, czyli łukowato od góry zakończone, z kwaterami o klasycznym w takich oknach podziale.

Niegdyś w budynku było sześć mieszkań, w tym dwie tzw. ajncle, czyli mieszkania jednopokojowe, bez kuchni, obecnie jest ich osiem (z kuchniami) z czego na I piętrze urządzono jedno duże, mające nieco ponad 100 m2 powierzchni + taras, oraz II mniejsze – również urządzone. Przestrzenie te pełnią rolę luksusowych apartamentów pod wynajem krótkoterminowy. Mieszkania te są w pełni wyposażone, umeblowane oraz gustownie urządzone. Pozostałe mieszkania po remoncie – stan do odświeżenia i umeblowania. Większość posiada prywatną łazienkę. Mieszkania posiadają wszystkie media. Instalacje częściowo wymienione. Budynek podłączony do instalacji gazowej. Mieszkania wysokie, przestronne, jasne w zależności od mieszkania – przechodnie lub z osobnymi wejściami z przedpokoju. Metraże idealne dla singla (kawalerki) lub rodziny z dziećmi (mieszkania od 37 m2 do ponad 100 m2). Modernizacja budynku – panele słoneczne, wymiana instalacji, wyremontowany dziedziniec, klatki schodowe, mieszkania. Budynek jest podpiwniczony, ma własną kotłownię. Na podwórku znajduje się duży garaż na dwa lub jeden większy samochód.

Mówiąc o zaletach nie można pominąć działki, na którym znajduje się nieruchomość. Teren jest wyrównany, na gruncie położona kostka, dużo roślinności, która daje chłód w gorące dni. Na działce jest dużo miejsca na zorganizowanie przestrzeni pod miejsce parkingowe dla kolejnego samochodu lub dodatkową przestrzeń wypoczynkową. Warto także wspomnieć o ogrodzie, w którym niegdyś mieściły się chlewiki – obecnie – teren prezentuje się zupełnie inaczej, wpasowując się w trendy XIX, a może nawet wyprzedza swoją epokę.

Przechodząc przez bramę – w której znajduje się wejście na klatkę schodową – wchodzimy na podwórze. Idąc w jego głąb można odkryć atrakcje zaaranżowanej przestrzeni ogrodowej. Znajduje się tu duży parking, latem czynny jest kryty basen z podgrzewaną wodą z leżakami i sauna z dostępem do toalety. Ponadto: grill, ogrodowy aneks kuchenny, umeblowany ogród zimowy z kominkiem, ogródek z roślinami, duży trawnik, altana z dużym stołem i kanapą. Od sąsiednich posesji oddziela wysokie ogrodzenie dając gwarancję prywatności i intymności. Ogród jest iluminowany co wspaniale tworzy wieczorny klimat tego miejsca, na dachu budynku znajdują się panele słoneczne.

Nieruchomość przy ulicy Grodowej to świetna inwestycja do zamieszkania, wynajem krótko lub długoterminowy lub otworzenie małego pensjonatu. Doskonałe rozmieszczenie pomieszczeń gwarantuje wiele możliwości aranżacyjnych – m.in. wygospodarowanie recepcji do zakwaterowania turystów. Ogród można wynajmować gościom na różne imprezy okolicznościowe lub wykorzystać go do celów prywatnych. Lokalizacja blisko centrum gwarantuje szybki dojazd/dostęp do najważniejszych miejsc turystycznych, a bliskość dróg szybkiego ruchu do błyskawicznego przemieszczania się samochodem lub transportem publicznym.

 

Zainteresowała Cię nasza oferta?

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Zadzwoń:

Specjalista ds. sprzedaży:

​​​​​Marta Dębowska

tel: 533 344 721

mail: marta.debowska@slaskiekamienice.pl

Szczegóły

Cena : 1 700 000,00 
Powierzchnia : 508 m2
Status : Dostępna
Adres : Grodowa 25
Miasto : Katowice
Województwo : Śląskie
Typ nieruchomości : Kamienica
Rodzaj oferty : Na sprzedaż
Numer oferty : 1118

Internal Structure

Pokoje : 8
Łazienki : 8
Piętro : 0
Winda : Nie
Parking : Tak
Piwnica : Tak

Znajdź(adres)

Marta

Interesuje Cię ta oferta? Wyślij wiadomość.


Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych przesyłanych drogą elektroniczną na podany powyżej adres email. Więcej szczegółów w zakładce Polityka prywatności.

Compare Listings

Tytuł Cena Status Typ Powierzchnia Cel Sypialnie Łazienki