To dobry czas na inwestycję.

Rynek nieruchomości na Śląsku wciąż się rozwija. To dobry czas na inwestycję.

Czynienie nakładów w nieruchomości na Górnym Śląsku zawsze stanowiło ogromne wyzwanie. Okazuje się, że mimo wysoko postawionej poprzeczki jest to jedna z najbezpieczniejszych i najbardziej opłacalnych metod pomnażania kapitału. Osoby planujące zakup całych budynków lub mieszkań pod inwestycję swój wzrok kierują w stronę największych miast – Warszawy, Gdańska czy Krakowa. Okazuje się, że po dokładnej analizie informacji płynących z rynku nieruchomości to metropolia śląska jawi się jako najważniejszy gospodarczo i społecznie region Polski.

Nie. Śląsk od dawna nie jest terenem stricte górniczym. Potoczne postrzeganie Śląska w aspekcie szkód górniczych, upadających kopalń czy nieciekawych architektonicznie familoków jest bardzo krzywdzące. Dzisiaj, dzięki odpowiedniemu zarządzaniu i płynnemu strumieniowi inwestycji miasta takie jak Katowice czy Gliwice ugruntowały swoją pozycję w branży.

Gospodarka Górnego Śląska oparta o przemysł ma ogromny udział w tworzeniu PKB w kraju. Ludzie się bogacą, bezrobocie utrzymuje się na niewielkim poziomie, rozwija się handel, poszerza oferta przedsiębiorstw usługowych. Powstają nowe miejsca pracy, rosną biurowce, a zabytkowe kamienice poddawane są modernizacji i tworzy się w nich przestrzenie pod wynajem lub condohotele. Przemiany jakie zachodzą w miastach regionu są zorientowane w stronę nowoczesnych sektorów. Rozwój infrastruktury – dróg komunikacji miejskiej, przeobrażanie budynków w domy pasywne czy zeroenergetyczne, budowanie nowych przestrzeni publicznych, hoteli, galerii, wzrost konsumpcji oraz świetna baza mieszkaniowa i noclegowa w samym centrum miasta skłaniają inwestorów do lokowania swoich zasobów właśnie tutaj. Nie można zapominać także o historii i wielu atrakcjach, które przyciągają turystów z całej Polski.

W Śląskich Kamienicach wierzymy w potencjał inwestycyjny budynków w sercach śląskich aglomeracji. Świadczą o tym wszystkie nasze marki, które prężnie działają w ramach zakupionych nieruchomości. Dzięki naszym działaniom jesteśmy o jeden krok do przodu przed konkurencją. Aktywnie świadczymy usługi sprzedaży całych kamienic i pojedynczych lokali, w których przyszły inwestor może rozwijać własną działalność i zarabiać w ramach prowadzonego interesu. Również wynajmem kawalerek cieszy się dużym uznaniem, dlatego w ofercie posiadamy segmenty z przestrzeniami idealnie nadającymi się do tego celu. Proponujemy atrakcyjne narzędzia finansowania, dzielimy się naszą wiedzą, wskazujemy najkorzystniejsze rozwiązania. Rynek nieruchomości cały czas opiera się pandemii więc ceny mieszkań i czynszów wciąż rosną. Wiemy, że to dobry czas na inwestycję.

Compare Listings

Tytuł Cena Status Typ Powierzchnia Cel Sypialnie Łazienki